Ekoludek strażnik środowiska

Wszyscy korzystamy ze środowiska, ale nie wszyscy mamy świadomość wpływu naszych zachowań, przyzwyczajeń, stylów życia, mody, sposobów wypoczynku czy odżywiania na jego stan i jakość. Dlatego ogromnego znaczenia nabiera edukacja ekologiczna, która pozwala zrozumieć istniejące w przyrodzie zależności.

Ludzie dorośli, a w szczególności nauczyciele, są odpowiedzialni za wychowanie przyszłych pokoleń i wskazanie im właściwej drogi. Nasze przedszkolaki wiedzą, jak dbać o środowisko. Na dzisiejszych zajęciach przygotowały dużego Ekoludka na macie do kodowania oraz własnoręcznie ulepiły stworki, które mają czuwać nad poprawą warunków środowiskowych.