Kreatywna świetlica

Mimo trwającej pandemii, która doskwiera nam wszystkim, w naszej szkole zostały wykonane prace zmieniające estetykę  wnętrza. Miło nam poinformować, iż mamy trzy sale świetlicowe.   Świetlice wyposażone są w  sprzęt multimedialny jak i również nowe kreatywne zabawki.  W jednej z sal centralne miejsce na ścianie zajmuje domek, na którym można rysować kredą.

Lecz to nie koniec zmian, sale będą na bieżąco wzbogacane i udoskonalane. Czas spędzony w świetlicy z pewnością będzie radośniejszy  i przyjemniejszy.

Czas na gimnastykę!

Każdy powie, że ruch to zdrowie.

Dlatego proponujemy Tobie i całej rodzinie kolejną ruchową zabawę.

Można wymyślić

Jest plansza (obrazek poniżej), którą trzeba wydrukować lub odrysować.

Do gry potrzebne są pionki dla każdego gracza po jednym oraz kostka do rzucania (na pewno każdy ma choć jedną w domu). Zaczynamy od startu wykonując przed rzutem zadanie napisane na pierwszym polu.  Grające osoby po kolei rzucają kostką, przesuwając pionek o wylosowaną liczbę oczek (wskazaną przez kostkę).  Na którym polu stanie pionek - takie zadanie wykonujemy.

Oczywiście wygrywa ten kto pierwszy dotrze do mety.

Miłej zabawy!

Opracował Adam Szymański